Wiązarka do prętów zbrojeniowych
Elektronarzędzia

Wiązarka do prętów zbrojeniowych

W przypadku gdy mowa jest o uzbrojeniu kilkunastu metrów kwadratowych pod piwniczkę, metoda ta ma rację bytu, natomiast siłą rzeczy obnaża wszystkie swoje mankamenty i niedogodności w przypadku budownictwa wielkogabarytowego lub przemysłowego.
Zaczynając od aspektów zdrowotnych pracownika poruszającego się po bardzo często niebezpiecznych konstrukcjach drutu zbrojeniowego w pozycji zgarbionej, poprzez monotonny i szkodliwy dla zdrowia pracownika ruch rotacyjny ręki wywołujący w sposób nieunikniony syndrom „zespołu kanału nadgarstka”, co bardzo często wiąże się z absencją chorobową, wielomiesięczną rehabilitacją, a w najgorszych przypadkach kończąc z chirurgicznym zabiegiem operacyjnym powiązanym z ryzykiem trwałej niezdolności do wykonywania zawodu – jest oczywistym, że proces ten należy usprawnić.
klimatycznej, to motywacji do stworzenia nowego rozwiązania powinno być wystarczająco dużo dla każdego, kto troszczy się w jakikolwiek sposób o ergonomię, bezpieczeństwo, zdrowie pracownika, wydajność technologii, oszczędność kosztów produkcji i wszystkich pozostałych parametrów. Rozwiązaniem wszystkich przedstawionych problemów prowadzącym do usprawnienia montażu konstrukcji żelbetonowych opartych na wiązanych drutach konstrukcyjnych jest wiązarka do prętów zbrojeniowych.

Wiązarka do prętów zbrojeniowych

Jako przykład posłuży nam wiązarka KP-400 dystrybuowana przez firmę Relpal. Jest to najnowszej generacji narzędzie do wiązania prętów zbrojeniowych zasilane baterią. Wysoko zaawansowane technologicznie urządzenie jest niewiarygodnie proste w obsłudze, a przyuczenie operatora trwa kilka minut. Niezwykle proporcjonalne i lekkie narzędzie ułatwiające pracę w budownictwie pozwala na wykonanie jednego stabilnego wiązania trzykrotnym splotem w czasie krótszym niż jedna sekunda. Zastosowana w urządzeniu nowa technologia baterii pozwala na jej doładowanie w ciągu 25 minut. Żywotność tego urządzenia sięga ponad 500 000 operacji wiązania. Powyżej tego limitu, po wymianie niektórych części, wiązarka może być dalej użytkowana. Narzędzie znakomicie sprawdza się w pracach wykonywanych w zakładach przemysłowych, na halach, przy konstrukcjach drogowych czy też mostach.

Co gwarantuje wiązarka KP – 400?
• pięciokrotnie szybszy czas wiązania,
• pracę w wygodnej wyprostowanej postawie,
• pracę wykonywaną jedną ręką,
• możliwość wiązania przewodów elektrycznych oraz promieniowych rurek cieplnych,
• zwiększenie produktywności poprzez zaangażowanie pozostałych zbrojarzy do innych prac,
• zmniejszenie ryzyka wystąpienia schorzeń zawodowych związanych z wykonywaną pracą.

Parametry techniczne
Wymiary (mm): 277 x 100 x 290
Waga (kg): 2,1
Akumulator (V): 9,6
Maks. średnica wiązania: 40
Średnica drutu (mm): 0,8
Wymiary L*W*H* (mm):
480 x 255 x 150
Długość drutu w rolce (m): 100

Relpal
Anna Kalinowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *