szlifierki-katowe-protoo
Elektronarzędzia

Szlifierki kątowe Protool serii AGP 125D


Łatwe w obsłudze i bezpieczne

Układ elektroniczny Constant Electronic, w który wyposażone są te narzędzia, zapewnia stałą prędkość obrotową pod obciążeniem. Szlifierki posiadają również elektronicznie regulowany rozbieg, który gwarantuje płynny rozruch, pozwalając dostosować prędkość pracy do każdego obrabianego materiału. Za ochronę silnika przed przegrzaniem w czasie pracy odpowiedzialny jest układ elektronicznej kontroli temperatury, który przyczynia się do wydłużenia żywotności. Szlifierki są wyposażone w system Kick Back Stop. Jest to nowoopracowane zabezpieczenie przed odbiciem narzędzia w przypadku zablokowania ściernicy. W sytuacji gdy ściernica ulegnie zablokowaniu, szlifierka zostanie błyskawicznie wyłączona (zasada działania tego systemu oparta jest na „elektronicznym sprzęgle”). Zabezpieczenie rozruchowe chroni użytkownika przed niezamierzonym uruchomieniem narzędzia, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa pracy.

Obudowa przekładni jest wykonana ze stopu aluminiowego odlewanego pod ciśnieniem. Dzięki temu jest ona bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne od obudowy plastikowej. Umożliwia także bardziej precyzyjne osadzenie mechanizmów przekładni, łożyska i wrzeciona. Poza tym odlew pozwala na szybsze odprowadzenie ciepła i jest bardziej odporny na przegrzanie niż tworzywa sztuczne.

Wszystko to przedłuża żywotność maszyny. Obniżenie przekładni pozwoliło zmniejszyć wymiary obudowy, dzięki czemu praca w trudno dostępnych miejscach stała się dużo wygodniejsza. Kompaktowy, bardziej płaski silnik w smukłej obudowie ułatwia operowanie narzędziem. Pozwala to szlifować dłużej bez odczuwania zmęczenia.

Blokada wrzeciona oraz uchwyt szybkomocujący FastFix bardzo usprawniają obsługę narzędzia. Szybka wymiana tarcz szlifierskich bez klucza pozwala zaoszczędzić sporo czasu na przygotowaniu szlifierki do pracy. Beznarzędziowe przestawianie i zdejmowanie osłony ochronnej ułatwia dopasowanie do konkretnych sytuacji roboczych.

Szlifierki serii AGP 125D z oznaczeniem „E” wyposażone są w elektroniczną regulację prędkości obrotowej, która pozwala na dobranie prędkości pracy ściernicy do rodzaju obrabianego materiału. Praca przy zmniejszonej prędkości obrotowej zapobiega przebarwianiu m.in. stali nierdzewnej podczas jej szlifowania.

Warstwa żywicy epoksydowej na uzwojeniu stojana chroni izolację przed pyłami szlifierskimi. Umieszczona na wirniku siatka (wzmocniona żywicą epoksydową) w formie litery X wytwarza podczas pracy wirnika kurtynę powietrzną, która nie dopuszcza pyłów szlifierskich do uzwojenia. Silikonowe zabezpieczenie wszystkich połączeń wtykowych uniemożliwia osadzanie się na nich pyłów, zapobiegając powstawaniu zwarć. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne pozwalają wyeliminować typowe przyczyny uszkodzeń, takie jak przegrzanie, przeciążenie czy krótkie spięcia wywołane pyłami szlifierskimi.

Urządzenie wyposażone jest także w dodatkową rękojeść VIBRASTOP z poliuretanowym płaszczem, która redukuje drgania i tłumi wibracje o ponad 50 procent. Oznacza to odczuwalne odciążenie ręki podczas pracy. Rękojeść dodatkową możemy zamocować w trzech pozycjach.

Do wszystkich szlifierek PROTOOL istnieje możliwość dokupienia solidnych walizek narzędziowych wykonanych z tworzywa ABS (tzw. systainer®), wyposażonych w wyprofilowane wkładki pasujące do określonego typu urządzenia. Wszystkie elektronarzędzia PROTOOL posiadają wydłużoną do 3 lat gwarancję. Warunkiem uzyskania wydłużonej gwarancji jest dokonanie rejestracji urządzenia w ciągu 30 dni od daty zakupu.

Źródło: www.portalnarzedzi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *