Skład węgla z Gliwic radzi: jakie są plusy ogrzewania paliwem stałym?
Instalacje

Skład węgla z Gliwic radzi: jakie są plusy ogrzewania paliwem stałym?

Przede wszystkim należy jednak nadmienić, że w grupie paliw stałych z kolei znajduje się węgiel, drewno, biomasa ekogroszek i miał. Biorąc pod uwagę ogrzewanie węglem (do wyboru mamy węgiel kamienny i węgiel brunatny), jednym z największych plusów, dzięki któremu ten system ogrzewania cieszy się taką popularnością, jest niska cena proponowana w składzie opału. Dobrze jest jednak przy tym zainwestować w nowoczesny kocioł, który jest prostszy w użytkowaniu i o wiele wydajniejszy.

Opał w postaci drewna jest bardzo łatwo dostępny, a na dodatek – tani. Co więcej, taka opcja dba o środowisko – drewno jest przecież ekologicznym źródłem ciepła. Należy jedynie pamiętać o odpowiednim składowaniu i niebrakującej ilości. Dodatkowo palenie następuje w kominku, który natomiast jest świetnym pomysłem na dekorację pomieszczenia oraz miejscem, przy którym można się odprężyć w chłodne, zimowe dni w towarzystwie bliskich osób.

Palenie biomasą, czyli resztkami żniw, zielonym nawozem lub chwastami w formie palet (zazwyczaj), to z kolei pewnik małej ilości popiołu powstałego w trakcie tego procesu. Na dodatek może być wykorzystany też jako nawóz. Jakby tego było mało, ogrzewanie biomasą jest nader ekologiczne.

Ogrzewanie ekogroszkiem lub miałem to obecnie najpopularniejsza alternatywa dla ogrzewania gazem płynnym. Ekogroszek charakteryzuje się tym, że jest czysty i łatwy w załadunku oraz składowaniu. Za sprawą niewielkiej zawartości siarki i popiołu spełnia normy europejskie, a nawet kwalifikuje się jako surowieć ekologiczny. Natomiast niska spiekalność ekogroszku przyczynia się do powstawania znikomej ilości spieków.

Artykuł powstał we współpracy ze składem węgla z Gliwic – P.H.U.T. SPEED-BUD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *