Rusztowania warszawskie – podstawowe informacje
Produkty

Rusztowania warszawskie – podstawowe informacje

Rusztowania warszawskie posiadają szeroki zakres zastosowań – świetnie sprawdzą się w pracach malarskich, murarskich, ciesielskich, tynkarskich, szklarskich, montażowych, a nawet spawalniczych. Ponadto, wśród ogromu zalet można wyróżnić także lekkość i małe gabaryty poszczególnych elementów, co umożliwia transport modułów dokonany tylko przez pojedynczego pracownika i małym samochodem. Z tego względu rusztowania te są bardzo często wykorzystywane jako rusztowania pomocnicze do rusztowań głównych. Należy przy tym pamiętać, że rusztowania warszawskie mogą być używane wyłącznie na niskich wysokościach (do 8 metrów).

Montaż

Rusztowania warszawskie stworzone są z takich samych ram, które spawano z rur stalowych. Dwie rury pionowe, które stanowią moduł, mogą łączyć się z innymi rurami. Podesty z kolei to deski (drewniane bądź ze stali) zespojone przy użyciu poprzecznych listew. Do posadowienia rusztowania używa się natomiast podstawek zwykłych lub śrubowych. Należy nadmienić, że nie zachodzi konieczność użycia dodatkowych części podczas montażu, co zdecydowanie przyspiesza go i ułatwia. Trudno zatem popełnić znaczące błędy, nawet będąc początkującym budowlańcem. Odpowiednio zamontowane i użytkowane mogą posłużyć przez wiele, wiele lat – i to bez ani jednej usterki.

Cena

To kolejna kwestia przemawiająca za wyborem rusztowania warszawskiego – ten rodzaj to jeden z najtańszych na rynku. Są bardzo ekonomiczne, jednak powinno się również zwrócić uwagę na standardy dotyczące bezpieczeństwa mające bezpośrednie przełożenie na życie i zdrowie osób na nim przebywających. Z racji wspomnianej już prostoty i szybkości montażu, rusztowania warszawskie to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także i czasu.

Artykuł został opracowany na podstawie informacji pochodzących od firmy PIONART – wiodącego producenta rusztowań i szalunków z Zabrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *