tooba
Na rynku

Oryginalne projekty domów

Po pierwsze, należy wybrać projektanta, który wykona projekt domu jednorodzinnego według naszych wskazówek. Jednak należy pamiętać, że przesada w  fantazjowaniu może negatywnie wpłynąć na wizerunek naszego domu – lepiej zdecydować się na jeden, drobny, ale wyróżniający się element czy konstrukcję, niż wyposażać budowlę w dziwne, niezrozumiałe kształty, których widok powodować będzie drwiące uśmiechy sąsiadów. Wybierając akcent wyróżniający nasz dom spośród innych, warto poradzić się doświadczonego architekta co do ostatecznego kształtu. Nie każdy pomysł, który zrodził się w naszej głowie, nadaje się do realizacji w rzeczywistości. Warto też wybierać coś, co będzie ponadczasowe i nie znudzi nam się po miesiącu – w końcu dom buduje się na lata, a najczęściej na całe życie.

Najczęściej wybieranym fantazyjnym elementem są wyjątkowo ukształtowane dachy – projekty domów jednorodzinnych obejmują domy z dachem w kształcie fali. Innym pomysłem jest nadanie oryginalnego kształtu dla budynku – może on przypominać nawet walec. Należy jednak postawić sobie pytanie, czy taki dom, który co prawda będzie niezwykle oryginalny, będzie też funkcjonalny? Z tego też powodu nie należy kierować się tylko i wyłącznie swoją bujną wyobraźnią – warto wziąć pod uwagę funkcjonalność takiego mieszkania. W dzisiejszych czasach bardzo często można spotkać budowle, które mają oryginalne i dziwne kształty, jednak nie są to budynki mieszkalne – najczęściej są to różnego rodzaju sklepy. Dla rodziny najbardziej użyteczny będzie przestronny, ale też niezbyt duży dom, jasny, zachowujący dużą ilość ciepła.

Firmy wykonujące projekty domów proponują też połączenie różnych stylów, dzięki którym nasz dom stanie się wyjątkowy. Jednak wśród architektów panuje przekonanie, iż lepiej stawiać na oryginalne wnętrza niż wygląd domu na zewnątrz. Nawet jeśli wystrój danego pomieszczenia nie będzie nam się podobał czy znudzi nam się, zawsze możemy go zmienić. Natomiast w przypadku samej konstrukcji domu, wszelkie zmiany mogą być bardzo kosztowne, a nawet niemożliwe. Dlatego też należy dokładnie przejrzeć projekty domów jednorodzinnych, by wybrać projekt idealny dla siebie.

Źródło: www.Tooba.pl

5 Replies to “Oryginalne projekty domów

  1. ja tam nie lubie jakichs bardzo wymyslnych projektow, raczej podobaja mi sie takie projekty [url]http://md-projekt.pl/wp-content/uploads/2013/09/zdjecie044-1024×768.jpg[/url] – nie przesadzone, nie jakies bardzo wymyslne, ale maja swoj klimat.

  2. według mnie właśnie chodzi o to, żeby dom był indywidualnie zaprojektowany a nie sklonowany od sąsiada… wiadomo to też nie jest łatwe, bo przecież mamy decyzje o warunkach zabudowy (a w niektórych przypadkach mpzp). ja wiem, że gdybym budowała swój dom i faktycznie zrezygnowała z wynajmu to bym na pewno chciała coś wyszukanego – może zielone dachy. bardzo podoba mi się coś takiego http://www.bauder.pl/pl/dachy-zielone.html, więc w przyszłości myśle, że zdecyduje na takie rozwiązanie

  3. Takie oryginalne rozwiązania są naprawdę fajne. Ja bardzo lubie takie niebanalne budynki. Powiem szczerz, że sama zastanawiam sie nad tym, żeby mój dach był prosty, ewentualnie z lekkim nachyleniem, ale taki, zeby mozna było spokojnie zrobić na nim taras. Znalazłam juz ekipę ([url]http://www.abud-dach.eu/[/url]), która pomoże miw uzyskaniu wymarzonego efektu 🙂

  4. Mysle,ze wazniejsze od jakiejs duzej oryginalnosci jest to zeby dom byl funkcjonalny plus ulokowany w fajnym miejscu, w bliskosci srodowiska naturalnego, nie obok jakiejs ruchliwej ulicy. Dom ma sie nam dobrze kojarzyc i byc miejscem, gdzie mozna zapomniec o codziennych troskach. Moim zdaniem np. ten dom [url]http://www.bbnieruchomosci.pl/osiedle-brzozowy-gaj.php[/url] fajnie realizuje te zalozenia, ktore napisalem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *