nowy-volkswagen-caddy
Samochód fachowca

Nowy Volkswagen Caddy

Czwarta generacja Caddy oferuje wiele nowości. Po raz pierwszy drugi rząd siedzeń można będzie całkowicie wymontować, i to zarówno w zwykłym Caddy jak i wersji przedłużonej – Caddy Maxi. W przypadku 5-osobowego Caddy powstanie w ten sposób przestrzeń o pojemności do 3.030 litrów, zaś w Caddy Maxi – aż 3.880 l. Nowością jest pakiet Flexsitz-Plus dla wersji Maxi, pozwalający na przedłużenie długości przestrzeni ładunkowej (po stronie pasażera) do ponad 3 metrów. Tym samym pojemność wzrasta do 4,7 m3, co jest najlepszym wynikiem w tej klasie.

W Caddy oferowanych będzie aż sześć silników – wszystkie z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem. Wysokoprężne jednostki dostępne będą w czterech wariantach mocy – 75 KM, 102 KM, 110 KM oraz 140 KM, zaś niezwykle oszczędne jednostki benzynowe, z pojemności 1,2 litra wydobędą 86 i 105 KM. Opcjonalnie dostępne będą 6- i 7-biegowe przekładnie DSG, a także system ułatwiający ruszanie pod górę.

Wprowadzenie nowego Caddy na polski rynek planowane jest na przełom września i października. Zamówienia można składać od połowy sierpnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *