Narzędzia

Najmocniejszy na świecie elektryczny młot wyburzeniowy w klasie 11 kg

W osiemdziesiątą rocznicę wprowadzenia na rynek pierwszego elektrycznego młota firma Bosch prezentuje GSH 11 VC Professional – najmocniejszy na świecie, elektryczny młot wyburzeniowy w klasie 11 kg o mocy 1700 W i energii udaru 23 J. Najlepsza, w tej klasie narzędzi relacja mocy do wagi gwarantuje użytkownikom większą mobilność i efektywność pracy. Dodatkowo, urządzenie posiada specjalną konstrukcję – wydłużono cylinder mechanizmu udarowego, dzięki czemu osiągnięto w nim niższe ciśnienie i w efekcie obniżono drgania. Dzięki takiej konstrukcji młot jest dobrze wyważony, a kilka dodatkowych centymetrów długości zapewnia wygodniejsze skuwanie materiałów z podłoża w pozycji stojącej. Nowy młot został stworzony do prac wyburzeniowych i naprawczych w betonie i kamieniu, do wykonywania wierceń przelotowych podczas układania rur, przewodów wentylacyjnych lub kabli i do skuwania płytek podłogowych. Liczbę udarów można ustawiać w przedziale od 900 do 1700 na minutę.

Mechanizm udarowy z systemem tłumienia drgań gwarantuje długi okres eksploatacji Ograniczony przepisami czas ciągłej pracy młotem GSH 11 VC w ciągu 1 dnia roboczego wynosi aż 3 godziny. Jest to możliwe dzięki obniżeniu poziomu drgań do 8 m/s² poprzez oddzielenie rękojeści głównej i bocznych od silnika oraz wyposażenie mechanizmu udarowego w system tłumienia drgań. Średni urobek osiągany w tym czasie to ponad tona betonu na godzinę, co jest rekordem w tej klasie narzędzi.

Fot. Bosch

Dodatkowy osprzęt

Nowy młot wyburzeniowy jest wyposażony w uchwyt SDS-max, który umożliwia szybką i beznarzędziową wymianę osprzętu. Uchwyt wyposażono w system „Vario-Lock“, co pozwala na zablokowanie dłuta w jednej z dwunastu pozycji, w zależności od warunków pracy. Inne elementy wyposażenia to wyświetlacz serwisowy, który sygnalizuje z kilkugodzinnym wyprzedzeniem konieczność wymiany szczotek węglowych, system Constant Electronic zapewniający stałą, wysoką moc niezależnie od obciążenia i dogodnie umiejscowiony włącznik zasilający. Do narzędzi roboczych kompatybilnych z GSH 11 VC należą np. dłuto płaskie SDS-max, „RTec Sharp“ i szpicak „RTec Speed“. Wszystkie te dłuta posiadają samoostrzące się ostrze, co pozwala zachować maksymalną wydajność pracy przez cały okres ich użytkowania.

Dane techniczne GSH 11 VC Professional
Moc nominalna 1.700 W
Energia udaru 23 J
Liczba udarów 900 – 1.700 min-1
Poziom drgań maks. 8 m/s²
System montażu narzędzi SDS-max
Waga 11,4 kg

Sugerowana cena detaliczna brutto:
– GSH 11 VC Professional – 4 304 zł.
W wyposażeniu standardowym znajduje się walizka transportowa, rękojeść boczna oraz szpicak „RTec Speed“.

One Reply to “Najmocniejszy na świecie elektryczny młot wyburzeniowy w klasie 11 kg

  1. Widać że ma moc 🙂 Miałem okazje kiedyś pracować to myślałem że mi barki wyrwie 😀 Jeśli jednak kogoś interesują pneumatyki to polecam te [url=http://www.pneumat.com.pl/mlotki-pneumatyczne]młoty pneumatyczne[/url]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *