Metalowe konstrukcje – jak dobrać właściwą do potrzeb?
Budowlane porady

Metalowe konstrukcje – jak dobrać właściwą do potrzeb?

Blaszane konstrukcje cieszą się dużą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Są lekkie, łatwe w montażu i deinstalacji, a także niezwykle praktyczne. Jednocześnie wyróżniają się solidnością i są bardzo stabilne. A jakie są najważniejsze rodzaje i zastosowania konstrukcji blaszanych?

Kompleksy garażowe

Jeżeli szukamy obiektu, w którym będziemy mogli zaparkować co najmniej dwa auta, najlepszym wyborem będzie kompleks garażowy. Garaże wielostanowiskowe różnią się między sobą rodzajem zastosowanej bramy, spadem dachu, typem blachy oraz sposobem łączenia blach. W zależności od potrzeb możemy wybrać bramę dwuskrzydłową lub uchylną, czyli podnoszoną do góry. Częstą praktyką producentów garaży jest łączenie blachy akrylowej z blachą ocynkowaną w taki sposób, że ściany zewnętrzne, bramy oraz tył garażu wykonywane są z blachy okrywowej, natomiast ścianki działowe – z blachy ocynkowanej. Takie rozwiązanie pozwala obniżyć koszty produkcji kompleksu garażowego. Klient może także wybrać rodzaj dachu zastosowanego w garażu – oprócz standardowego spadu na tył mamy do wyboru spad na przód oraz dach dwuspadowy. Przykłady gotowych kompleksów można znaleźć na przykład na stronie solidstal.pl

Wiaty

Wiaty blaszane to solidne i bezpieczne konstrukcje, które znajdują zastosowanie zarówno w domu, jak i firmie. Mogą być wykorzystywane jako większe pomieszczenia gospodarcze lub magazyny, w których przechowuje się materiały budowlane, ciężki sprzęt, a nawet pojazdy czy rowery. Klienci indywidualni traktują je natomiast jako przydomowe składziki; często także jako zadaszenia dla opału.

W wielu przypadkach wiaty służą także jako miejsca do pracy, np. dla mechaników samochodowych. W przeciwieństwie do garażu nie zabezpieczają jednak składowanego materiału przed kradzieżą, gdyż są przestrzeniami otwartymi.

Hale

Hale blaszane to w większości przypadków konstrukcje jednopoziomowe, podzielone na boksy o różnych wielkościach i parametrach. Jako że znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle i sprzedaży i mogą być wykorzystywane na wiele sposobów, już na etapie projektowania należy wziąć pod uwagę różnorodność potrzeb, a także charakter obiektu i firm, które będą prowadziły tam działalność.

Konstrukcje stalowe mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Sprawdzą się niemal w każdej dziedzinie życia – są niebywale funkcjonalne.

2 Replies to “Metalowe konstrukcje – jak dobrać właściwą do potrzeb?

  1. U mnie w roli garażu sprawdził się zwykły „blaszak” – prosta konstrukcja, materiały w przystępnej cenie, obróbka tworzywa z marką GTG Group. Całość funkcjonuje do tej pory.

  2. Zastanawiałam się nad blaszaną zamkniętą konstrukcją i szwagier polecił mi zainteresować się wentylacją takiego pomieszczenia. myślicie, że naprawdę powinienem o tym pomyśleć? trochę szukałem w internecie i najbliżej mnie jest Klima – Therm. zastanawiam się, czy się do nich odezwać w tej kwestii..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *