Produkty

MAPEFLEX PU45 – uszczelnianie i łączenie w jednym

MAPEFLEX PU45 dzięki połączeniu funkcji uszczelniających i montażowych jest bardzo pomocny zarówno przy budowie domu, remoncie mieszkania, jak i na wielkich, skomplikowanych technologicznie budowach. Stosowany był między innymi na Stadionie Wisły Kraków do uszczelnienia połączeń między prefabrykowanymi elementami żelbetowymi konstrukcji trybun, a na stadionie PGE Arena w Gdańsku do montażu prefabrykatów schodowych (w tym celu MAPEFLEX PU45 rozprowadzono punktowo, a zamontowane prefabrykaty uszczelnione po obwodzie tak, by woda opadowa nie penetrowała ich od spodu). W jednym z nowopowstałych budynków UM w Białymstoku posłużył do montażu okładziny ceramicznej na schodach o metalowej konstrukcji.

MAPEFLEX PU45 firmy MAPEI jest jednoskładnikową, elastyczną, szybkotwardniejącą masą tiksotropową na bazie poliuretanu, łatwą do nakładania na powierzchniach pionowych i poziomych przy użyciu pistoletu lub szpachli. Ze względu na swoją dobrą przyczepność do podłoża zwykle nie wymaga stosowania preparatu gruntującego. Przy czym w przypadku podłoży chłonnych oraz gdy dylatacja narażona jest na kontakt z cieczami lub poddana naprężeniom podczas eksploatacji, zaleca się użycie środka PRIMER AS. W przypadku podłoży niechłonnych, takich jak: stal, aluminium, miedź, ceramika, szkło, blacha cynkowana zaleca się gruntowanie preparatem PRIMER M. Dostępny w kolorach: białym, szarym, beżowym i czarnym.

Opakowania: kartusze 300 ml i „kiełbaski” 600 ml.

2 Replies to “MAPEFLEX PU45 – uszczelnianie i łączenie w jednym

  1. Generalnie wszystkie [url=http://www.larkis.pl]produkty silikonowe[/url] szybko schną. Pamiętam jeszcze jak się kiedyś robiło – nie było takiego wyboru. Dobrze że sie czasu zmieniły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *