Narzędzia

Leica 3D Disto oficjalnie w Polsce

Firma mierzymy.pl Marek Pudło została jednym z trzech autoryzowanych dystrybutorów tego produktu w naszym kraju. W ramach nawiązanej współpracy z Leica Geosystems Polska Sp. z o.o. sklep będzie w pełni obsługiwał dystrybucję tego narzędzia – prowadził prezentacje przedsprzedażne, organizował szkolenia, uczestniczył w tragach i spotkaniach branżowych i zapewniał pomoc techniczną swoim klientom trakcie użytkowania 3D Disto.

Leica 3D Disto jest instrumentem pomiarowym, który pozwala mierzyć obiekty w trzech wymiarach. Instrument, wyznaczając za pomocą modułu dalmierczego odległości i określając kąty poziome i pionowe do celu, określa jego współrzędne X, Y i Z. Za pomocą 3D Disto wyznaczymy więc nie tylko wymiary obiektów (jak to ma miejsce podczas używania samego dalmierz laserowego), ale również ich wzajemne położenie w przestrzeni. Wynik pomiaru instrumentem 3D Disto to trójwymiarowy model mierzonych obiektów, w którym można sprawdzić rzeczywiste odległości między poszczególnymi elementami, skontrolować ich geometrię (np. zbadać, czy zmierzone punkty tworzą płaszczyznę albo pod jakim kątem ustawione są do siebie krawędzie ścian), obliczyć pole, objętość czy wysokość. Dane pozyskane przez 3D Disto mogą zostać poddane dalszej obróbce – na podstawie zmierzonych punktów można stworzyć realistyczny model obiektu, poddając go komputerowej wizualizacji. Jednak najważniejsze jest to, że pomierzone punkty mogą zostać wyeksportowane do CAD-owskiego formatu DXF i wykorzystane w tym środowisku do projektowania inżynierskiego.

Leica 3D Disto przeznaczone jest dla producentów schodów, mebli, stolarki okiennej i drzwiowej, architektów wnętrz, projektantów instalacji przemysłowych, archeologów, szeroko pojętej branży budowlanej, elektryków itp.

Więcej na stronie internetowej www.mierzymy.pl.

Zapraszamy do kontaktu i umawiania się na prezentacje w terenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *