Neptun-5-CE-hgh
Na rynku

Jak dopasować projekt domu parterowego do potrzeb domowników?

Zanim zdecydujemy się na konkretny projekt, warto zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami, jakie należy wziąć pod uwagę.

Przede wszystkim musimy ustalić, jakie są nasze potrzeby. Ważne są nie tylko obecne, ale również te w przyszłości np. para, która chce mieć dzieci powinna pomyśleć o pokoju dla dzieci, a jeżeli chcemy zabrać do siebie rodziców to musimy również dostosować ilość pomieszczeń do potrzeb kilku osób. Trzeba się zastanowić czy chcemy dużą kuchnię, ile pokoi, jaki rozkład pomieszczeń.

Czy potrzebujemy piwnicy, pomieszczeń gospodarczych oraz garażu? W późniejszym etapie garaż jeszcze można dobudować, jednak decyzję o posiadaniu piwnicy należy dobrze przemyśleć, ponieważ nie da się później zrobić.

Należy zwrócić uwagę, że piwnica oraz garaż to dodatkowe koszty budowy, więc jeśli mamy ograniczony budżet to czasami rezygnacja z takich dodatkowych pomieszczeń jest konieczna.

Bardzo ważna jest powierzchnia domu. Nie można wybudować zbyt małego domu, ale również za duży budynek może w przyszłości stanowić problem. Dwie osoby nie potrzebują czterech sypialni i dwóch łazienek. Należy to dobrze przemyśleć i odpowiednio dostosować.

Ważne są również rozmiary budynku. Parterowy dom zazwyczaj zajmuje większe powierzchnie, dlatego lepiej się nadaje na dość duże działki o regularnych kształtach.

Projekty domów parterowych pozwalają na odpowiednie dostosowanie do potrzeb i oczekiwań właścicieli. Na wybór projektu należy poświęcić odpowiednią ilość czasu. Możemy również poprosić ekspertów o radę oraz o możliwość wprowadzenia zmian w danym projekcie tak, aby dom był jeszcze bardziej funkcjonalny.

Źródło: www.Tooba.pl

4 Replies to “Jak dopasować projekt domu parterowego do potrzeb domowników?

  1. Dom wcale nie musi byc parterowy zeby byl funkcjonalny, trzeba miec po prostu dobra i sprawdzona ekipe projektowo-budowlana 🙂 Mi fantastyczny dom wykonala Polska Drewniana. Z przepieknym poddaszem, mam rewelacyjny widok na las.. zyc nie umierac 😉

  2. My mamy taki dom [url]http://www.centrumprojektow.eu/projekty-domow/15063/[/url] , jest parterowy i niezwykle funkcjonalny, swietny uklad pomieszczeń, rewelacja!

  3. Dobrze ktoś w tym artykule zauważył, ze trzeba wliczyć też ewentualne koszty garazowe i piwnicę. Ja od razu zaplanowałem,że chcę mieć garaż w domu i w planach uwzględniliśmy również zakup bramy garażowej. Wybraliśmy taką [url]http://ryterna.pl/produkty/bramy-z-serii-design/brama-design[/url] w kolorze, który najbardziej pasował do naszej elewacji. Dobrze przewidzieć od razu wszystkie koszty.

  4. przy budowie domu mozna skorzystac z uslug [url]http://www.el-kop.pl/1/10/Oferta[/url]. Ich konikiem sa prace naziemne, maja tez w swojej ofercie zwiry i piaski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *