Jak dbać o studnię kanalizacyjną?
Budowlane porady

Jak dbać o studnię kanalizacyjną?


Gazy szkodzą studzienkom

Jednymi z najbardziej narażonych na uszkodzenia są studnie nieposiadające przewiewu. Ma to miejsce np. w sytuacji, gdy studzienka pokryta jest grubą warstwą asfaltu. Brak dostępu powietrza powoduje kumulowanie się szkodliwych gazów, które negatywnie wpływają na ich stan techniczny. W następstwie działania czynników szkodliwych dochodzi do powstawania uszkodzeń, które osłabiają działanie studni. Chcąc temu zapobiec należy podjąć kroki w kierunku jej naprawy.

Naprawa studni kanalizacyjnych

Podjęcie działań naprawczych należy rozpocząć od rozpoznania materiału, z którego wykonana jest studzienka oraz jego struktury. Dzięki dogłębnej analizie będziemy mogli dobrać właściwą metodę naprawczą. Warto pamiętać, że inne działania remontowe zastosujemy w przypadku studni ceglanej, inne przy studni żelbetowej, a jeszcze inne przy studni betonowej. Zatem przed podjęciem właściwych kroków trzeba zwrócić uwagę również na otoczenie studni oraz jego charakter (np. czy jest to teren podmokły, czy studnia jest pokryta asfaltem itp.). Pod uwagę warto wziąć także rodzaje uszkodzeń i materiał konstrukcyjny. Prawidłowa analiza uwzględnia również powierzchnię studzienki. Należycie przeprowadzona i dogłębna analiza pozwoli na dobór takiej metody naprawczej, która umożliwi korzystanie ze studni przez wiele lat.

Podejmując decyzję o konieczności renowacji warto zwrócić się do wykonawców, którzy działają kompleksowo i profesjonalnie. Jeśli potrzebna jest renowacja studni kanalizacyjnych, wówczas warto zwrócić się do firmy Cover. Próby samodzielnego usunięcia szkód powstałych w studzienkach mogą być nie tylko nieskuteczne, ale i niebezpieczne. W takiej sytuacji doświadczenie ma ogromne znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *