Hilti TE 70
Elektronarzędzia

Hilti TE 70-ATC i TE 70 – najmocniejsze młoty w swojej klasie!

Projektując młoty kombi TE 70/-ATC, inżynierowie Hilti stworzyli urządzenia z dużym zapasem mocy idealnie nadające się do wiercenia udarowego w betonie, murze i kamieniu naturalnym. Maszyny przeznaczone są do wykonywania otworów pod kotwy, puszki podtynkowe, otworów przebiciowych. Dzięki wysokim obrotom młoty znakomicie spisują się podczas wiercenia w drewnie i stali.

Również dłutowanie, zarówno wyburzeniowe, jak i precyzyjne przy użyciu dłut płaskich, szpicaków, żłobaków, rowiaków i groszkowiaków, nie stanowi najmniejszego problemu. Teraz w klasie młotów 7 kg Hilti oferuje aż 1600 W mocy gotowej kruszyć, dziurawić i modelować beton, mur, kamień, metal i drewno, w zależności od wymogów konkretnego zadania. Najwyższą wydajność osiągnięto również dzięki 11 J energii pojedynczego udaru. Dodatkowymi atutami nowych młotów są: silne sprzęgło przeciążeniowe, aktywny system chłodzenia elementów narażonych na największe nagrzanie, co w połączeniu z podwójnym systemem uszczelnień i nnowacyjnym wskaźnikiem serwisowym gwarantuje bardzo długą żywotność maszyn. Dzięki wskaźnikowi serwisowemu użytkownik ma możliwość na bieżąco monitorować poziom eksploatacji urządzeń. Diody na obudowie sygnalizują konieczność wykonania przeglądu po upływie zdefiniowanej liczby roboczogodzin. Regularne serwisowanie narzędzi pozwala zachować ich sprawność i wysoką jakość. TE 70-ATC to również bezpieczeństwo. System aktywnej kontroli momentu obrotowego (ATC) w przypadku zakleszczenia wiertła zabezpiecza przed gwałtownym obrotem maszyny, redukując do minimum ryzyko poważnych obrażeń operatora. Dodatkową opcją jest również system antykradzieżowy (TPS), z którym nowe młoty są w pełni kompatybilne.
Młoty TE 70/-ATC są objęte programem „Serwis na całe życie”, w ramach którego serwisowanie i konserwowanie urządzeń Hilti jest absolutnie bezpłatne przez 2 lata. Po tym okresie Hilti proponuje program „Ograniczonych Kosztów Napraw”, który – dzięki uproszczonej procedurze – gwarantuje szybką naprawę i nieprzekraczalne koszty. Dodatkowo, przez cały okres użytkowania urządzeń, wszelkie usterki wynikające z wad fabrycznych i materiałowych są usuwane bezpłatnie w ramach dożywotniej gwarancji producenta. Jest to jedyna tego typu oferta na rynku elektronarzędzi.

Hilti TE 70-ATC i TE 70 - najmocniejsze młoty w swojej klasie
Hilti TE 70-ATC i TE 70 - najmocniejsze młoty w swojej klasie

Nowe młoty TE 70-ATC i TE 70 zdobyły prestiżową nagrodę „iF product design award 2008”.

Dane techniczne: TE 70-ATC TE 70
Moc znamionowa: 1600 W
Energia pojedynczego udaru: 11 J
Liczba obrotów: 360 obr./min
Liczba udarów pod obciążeniem: 2760 /min.
Ciężar: 8,9 kg* 7,7 kg*
Wymiary (dł./wys./szer.): 524/ 294/ 123 524/ 274/ 123
*Ciężar zgodny z EPTA – Procedura 01/2003

Więcej informacji na stronie www.hilti.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *