Giętarka do rur - warto inwestować w to urządzenie?
Narzędzia

Giętarka do rur – warto inwestować w to urządzenie?

Czym jest giętarka do rur? To doskonałe, niewielkie urządzenie, które służy do profilowania rur nadając im odpowiedni kąt zagięć, który niezbędny jest do prawidłowego zamontowania całej instalacji. Jest to zadanie o wiele prostsze oraz bezpieczniejsze, niż zabawa z przycinaniem samych rur, a następnie instalowaniem oraz dokładnym uszczelnianiem kolanek. Wykorzystuje się ją wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba poprowadzenia rury odpowiednią trasą omijającą wszystkie miejsca, w których jej obecność byłaby zbędna, kłopotliwa, lub zagrażająca życiu i zdrowiu osób znajdujących się w najbliższym otoczeniu.

Giętarka do rur jest urządzeniem dostępnym w szerokiej gamie modeli przystosowanych do różnorakich zastosowań. Podstawowa i najtańsza jest wersją ręczną służącą do gięcia najmniejszych przekrojowo elementów. Im dalej, tym kolejne wersje robią się bardziej zaawansowane i wyposażone w dodatkowe elementy ułatwiające prace. Na rynku dostępne są więc również giętarki elektrohydrauliczne, elektryczne, oraz mechaniczne radzące sobie doskonale ze znacznie większymi przekrojami. Ich użycie w większości przypadków jednak ma charakter czysto przemysłowy, stąd używa się ich zazwyczaj na halach produkcyjnych. Do domowego zastosowania wystarczą zwykłe giętarki ręczne.

Kto powinien inwestować w zakup tego urządzenia? Przede wszystkim osoby zajmujące się wykonywaniem przeróbek lub zakładaniem instalacji gazowych, oraz wodno-kanalizacyjnych. Narzędzia te pomocne będą również osobom wykonującym proste, bądź też bardziej skomplikowane konstrukcje wykorzystujące zarówno same rury, jak i inne metalowe elementy o okrągłym przekroju.

2 Replies to “Giętarka do rur – warto inwestować w to urządzenie?

  1. mój mąż pożyczył taką giętarkę i nawet sam próbował co nieco naprawić, ale koniec końców to był kiepski pomysł. cała sytuacja i tak skończyła się telefonem do pogotowia technicznego [url]http://www.prbrembud.pl/[/url]. także owszem, giętarka może jest przydatna, pod warunkiem, że jej użytkownik ma predyspozycje i wie, jak ją obsłużyć.

  2. niestety kombinowanie na własną rękę to domena mężczyzn i raczej niewielu się przyznaje, że czegoś nie potrafi… ale niekiedy trzeba to zrobić. u mnie akurat to miało miejsce, gdy potrzebowałem wyrobów hutniczych – [url]http://www.gomar-stal.pl/[/url] i wiedziałem, że sam sobie z tym nie poradzę. także przyznaję, warto zdać się na fachowców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *