Dobre pompy ciepła gwarancją solidnego ogrzewania
Produkty

Dobre pompy ciepła gwarancją solidnego ogrzewania

Niekwestionowani liderzy na rynku systemów grzewczych to Galmet i Hewalex. Poniżej zostaną zaprezentowane flagowe produkty tychże producentów.

Galmet

Pompa ciepła typu Basic 2 GT – urządzenie przeznaczone jest do podgrzewania wody do temperatury 50°C oraz zapewniania chłodzenia (szczególnie latem), a także do osuszania pokoju. Moc grzewcza pompy jest równa 1,92 kW. W standardzie znajduje się także grzałka elektryczna, służąca do okresowego dogrzewania. Z kolei kompatybilny z pompą ciepła podgrzewacz 200-litrowy ma za zadanie chronić ciepłą wodę użytkową.

Pompa ciepła typu AirMax GT – urządzenie zaopatrzono w kompaktowy sterownik Siemens RVS 41 i regulator pokojowy. Dysponuje również ultranowoczesnymi sprężarkami Copeland ZH, które cechują się długoletnim okresem użytkowania oraz grzałkami elektrycznymi przydatnymi zwłaszcza przy bardzo niskich temperaturach. Pompa przeznaczona jest do zamontowania na zewnątrz budowli.

Pompa ciepła typu Small GT – urządzenie posiada sterownik z funkcją Eco zapewniający oszczędną pracę. W skład wyposażenia podstawowego wchodzi pompa obiegowa oraz gniazdo elektryczne umożliwiające podłączenie grzałki elektrycznej w zbiorniku do 2 kW. Pompa cechuje się mocą grzewczą równą 1,92 kW.

Hewalex

Pompa ciepła PCWU 2,5 kW – sprzęt korzystający z OZE z najwyższym pakietem możliwości do ogrzewania wody użytkowej. Powietrze wylotowe wyróżnia się temperaturą o ok. 5-10°C niższą i latem może zostać wykorzystane do ochłodzenia pomieszczeń. Do pompy można kupić także całkowity osprzęt przyłączeniowy, m.in. przepustnice, kierownice powietrza i konstrukcje naścienne.

Pompa ciepła PCWU-3,8H-A3 – cechuje się mocą 3,8 kW, która pozwala na stosunkowo szybkie nagrzanie wody. Pompa ciepła będzie idealna w instalacjach bazujących na kotłach stałopalnych. Zamontowana pompa obiegowa i wymiennik ciepła przystosowany do wody użytkowej umożliwiają doczepienie do jakiegokolwiek zbiornika. Podobnie jak w wypadku poprzedniej pompy, urządzenie można zastosować do ochładzania pomieszczeń podczas lata.

Najlepsze pompy ciepła Galmet i Hewalex zapewnia firma Polska Ekologia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *