Deski tarasowe - doskonałe na wiele lat
Materiały

Deski tarasowe – doskonałe na wiele lat

Można oczywiście wyłożyć ją jednym z setek różnych wzorów płytek, ale jeśli myślimy o nadaniu temu miejscu indywidualnych cech, lepiej będzie wybrać deski tarasowe jest to bowiem modny i piękny element, który staje się coraz popularniejszym rodzajem wykończenia zewnętrznych powierzchni również w Polsce.

Dlaczego warto wybrać akurat deski tarasowe? Są to przede wszystkim produkty wprowadzające do naszego domu odrobiny natury w postaci podłogi wykonanej z naturalnego drewna. Oczywiście drewno to należeć może do jednego z kilkunastu różnych gatunków drzew, co pozwala na kolorystyczne spasowanie tego elementu z resztą domu, lub mieszkania. Jednakże w przypadku takiego rozwiązania wielu osobom spokoju nie daje pytanie: ile lat tak naprawdę są w stanie wytrzymać deski tarasowe?

Odpowiedź jest może niejednoznaczna, ale na pewno prosta – wiele. A dokładny czas zależy w najwyższym stopniu od jakości drewna, sposobu zabezpieczenia i środków używanych do konserwacji.

Co do tego pierwszego, aby mieć pewność długotrwałego użytkowania desek tarasowych warto wybrać sprawdzoną firmę posiadającą na tym polu wieloletnie doświadczenie. O drugą i trzecią rzecz możemy postarać się sami. Zwłaszcza, że dziś w wielu sklepach znaleźć można specjalne oleje do tarasów marki Osmo. Wykonane są one na bazie naturalnych składników (olej słonecznikowy, olej sojowy) i dostępne w kilku różnych odcieniach dopasowanych do najpopularniejszych gatunków drewna z przeznaczeniem na podłogi. Regularna konserwacja za pomocą tych produktów pozwala utrzymać głęboki, naturalny kolor oraz chroni przed wieloma uszkodzeniami.

Dlatego też wybierając do swojego domu deski tarasowe powinniśmy nabyć również odpowiednie preparaty zapewniające długotrwałą ochronę, dzięki której posadzka nawet całe lata po ułożeniu będzie lśnić jak w pierwszym dniu.

4 Replies to “Deski tarasowe – doskonałe na wiele lat

  1. Planuje jako podstawe mojego tarasu zastosowac betonowe plyty z [url]http://www.contractor.com.pl/[/url] i na to polozyc drewniane deski. Czy to dobry pomysl? 😉

  2. Naturalne deski są przepiękne, szczególnie na taras. Ja robiłem własnoręcznie taki tarasik, i to wcale nie jest taka strasznie trudna rzecz. Wystarczy wynająć [url=http://tartakprzewozny.eu/] tartak przewoźny[/url], pociąć drzewo na deski, a późńiej oheblować.

  3. ja nie wyobrazam sobie inaczej zaaranzowanego tarasu 🙂 fajnie sprawdza się dodatkowo impregnowane drewno skandynawskie – [url]http://www.ecowoodpolska.pl/page13.php[/url]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *